Prosinec 2009

Oficiální stránka k Alence!

29. prosince 2009 v 10:46 | Ann |  Alenka v říši divů
Stránku najdete na tomto odkaze. Spadá pod Disneyovský web. Celá je podle mě velmi hezky udělaná. Zábavná, nápaditá, s hudebním doprovodem:)
Najdete tam samozřejmě spousty fotek z Alenky, trailer, zajímavosti, videa atd. Tak si ji užijte;)

Johnny Depp jako mexický revolucionář?

26. prosince 2009 v 11:00 | Emi |  Články
Pod režijním vedením Emira Kusturici, se kterým Johnny spolupracoval na filmu Arizona dream, by se měl spolu se Salmou Hayek objevit ve filmu o známém mexickém revolucionáři Pancho Villovi. Film vznikne podle životopisného románu The Friends of Pancho Villa, jehož autorem je James Carlos Blake. Film se bude jmenovat Seven Friends of Pancho Villa and the Woman with Six Fingers, což by se přeložilo jako "Sedm přátel Pancha Villy a žena s šesti prsty".

Půjde o to, jak Pancho Villa a jeho "kumpáni" okrádali bohaté, tancovali, popíjeli Tequilu, a také, slušně řečeno, souložili s krásnými Mexičankami. Scénář napsali Emir Kusturica a Gordan Mihic, ale natáčet se začne nejspíše až za dva roky, protože Johnny Depp už má nasmlouváno několik jiných projektů. Ještě je třeba dodat, že by měl být film kompletně natočen ve španělštině, s čímž mexická kráska Salma Hayek, která se s Johnnym Deppem setkala Tenkrát v Mexiku, nebude mít samozřejmě žádný problém. A jistě i Johnny zvládne mluvit v tomto jazyce s přehledem.


Kdo tedy přesně byl Pancho Villa? Tak Pancho Villa, to byl velmi schopný mexický generál, který za mexické revoluce, konané na počátku minulého století, úspěšně vedl jednotky venkovských povstalců proti nechtěnému prezidentovi Porfirio Diazovi. Poté se stal politickým vůdcem největšího mexického státu Chihuahua.

Po dobu dvou let byl také guvernérem stejnojmenné provincie. Villa byl také před více než půl stoletím uveden do síně mexických národních hrdinů. Stále je nesmírně populární, a to nejen v rodném Mexiku, ale i v sousedních Spojených státech amerických. Na filmovém plátně Pancha Villu hrálo již mnoho herců, k těm známým patří například Telly Savalas nebo Antonio Banderas. Určitě není bez zajímavosti, že existuje také jeden film, ve kterém si zahrál skutečný Pancho Villa sám sebe.

zdroj: Fdb.cz

Johnny Depp si prý nemůže zvyknout na získané filmové ceny

21. prosince 2009 v 14:11 | Emi |  Články
slavnostního ceremoniálu na Mezinárodním filmovém festivalu na Bahamách (BIFF; 10. až 17. prosince) v Nassau. Tam převzal cenu za herecký přínos filmu, napsala dnes agentura AP.Los Angeles - Hollywoodský herec Johnny Depp si prý nikdy nezvykne na přijímání cen za své herecké výkony. Depp, nominovaný za roli kapitána Jacka Sparrowa ve čtyřech pokračováních dobrodružného příběhu Piráti z Karibiku na Oscara, to řekl v předvečer
"Kdykoli někdo řekne, že dostanu nějaké ocenění, vždycky mě to trochu vyvede z míry," řekl. "První, co na to řeknu, je: 'Proč?'," přiznal herec reportérům. "Prostě dělám svou práci jako každý jiný, jenom je to práce trochu nezvyklejší."
Depp také řekl, že se chystá strávit Vánoce na svém soukromém ostrůvku, obklopeném prstencem bílého písku nedaleko ostrova Exuma v souostroví Bahamy. "Je to místo, které má blízko ráji," prohlásil.
Ocenění Deppovi předal jeho herecký kolega Sean Connery. I ten má dům na Bahamách.
Zakladatelka festivalu Leslie Vanderpoolová označila Deppa za "ikonu" a jednoho z nejlepších herců své generace.
Filmové studium Disney v září oznámilo, že na obzoru je další pokračování Pirátů z Karibiku. V kinech by se snímek Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides měl objevit v létě 2011.
Depp uvedl, že si užil všechny své filmové role. "Nevycházím z údivu nad tím, že po takové době ještě dostávám role," zavtipkoval si.
Magazín People vyhlásil letos šestačtyřicetiletého Deppa nejpřitažlivějším mužem planety pro rok 2009. Otec dvou dětí získal tento titul již podruhé - poprvé v roce 2003. Pomyslnou korunu převzal Depp od nejatraktivnějšího muže roku 2008 - australského herce Hugha Jackmana. Herec proslavený svými výkony ve filmech jako Střihoruký Edward nebo Piráti z Karibiku se tak zařadil po bok herců Brada Pitta a George Clooneyho, kteří se také stali nejpřitažlivějšími muži roku dvakrát.
Depp má se svou životní partnerkou, francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessu Paradisovou dceru a syna.

Johny Depp odhalil podrobnosti ke čtvrtým Pirátům

19. prosince 2009 v 17:50 | Emi |  Pirates 4
Piráti z Karibiku vtrhnou zpět na plátna kin v létě 2011.
Studio Disney odtajnilo název čtvrtého dílu mimořádně úspěšné dobrodružné ságy, který v originále zní Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides. Oznámení na výstavě D23 v Anaheimu to bylo skutečně stylové - Johny Deep dorazil na pódium v plachetnici, přestrojený za své pirátské alter-ego Jacka Sparrowa a pozdravil ředitele studia Jacka Cooka.

Piráti budou bojovat pod vedením režiséra Roba Marshalla, jež je sice u filmu relativním nováčkem, ale hned se svým debutem - muzikálem Chicago - posbíral šest Oscarů, včetně toho za nejlepší film. Navázal dalším úspěšným snímkem Gejša a ještě letos bude mít premiéru jeho hvězdně obsazený muzikál Nine, v němž se objeví Daniel Day-Lewis, Nicole Kidman, Kate Hudson, Penelope Cruz, Judi Dench a mnoho dalších. Jelikož je Marshall kromě režiséra a producenta také uznávaným choreografem, můžeme čekat od nových pirátů skutečně vypečené válečné scény.

Děj by se měl inspirovat knihou Tima Powerse. Čeští fanoušci fantasy ji znají v překladu jako "Plout na vlnách podivna". Jde v ní o hledání starobylé Fontány mládí. Na cestě bude kapitány Sparrowa a Barbossu čekat spousta magie, záhrobí a hlavní zloduch Černovous.

zdroj: nova.cz


Johnny Depp v Tokiu propagoval svůj film Veřejní nepřátelé

15. prosince 2009 v 16:04 | Emi |  Public Enemies


středa 9. prosince 2009 - Tokio

Depp přiznal, že považuje Dillingera, kterého nakonec zastřelila policie, za odvážného a charismatického muže a že zařadil proslulého gangstera mezi své idoly dětských let spolu s Busterem Keatonem a Charliem Chaplinem.

Deppův dědeček pálil načerno kořalku

Prozradil, že cítí jisté pouto mezi sebou a Dillingerem, protože jeho vlastní dědeček provozoval ilegální aktivity - načerno pálil alkohol - aby v Kentucky za hospodářské krize přežil.
Film Veřejní nepřátelé, mapující nejtvrdší období velké hospodářské krize, se točí okolo světoznámého gangstera Johna Dillingera (Johnny Depp) a jeho skupiny, jejíž součástí byli John "Zrzek" Hamilton (Jason Clarke), Homer van Meter (Stephen Dorff) a Alvin Karpis (Giovanni Ribisi).

Scény začínají roku 1933

Divák se s nimi setkává v roce 1933, kdy už je John známým bankovním lupičem. Jeho loupeže bývají perfektně naplánované a všichni členové jeho týmu pracují tak, jak mají. Nikdo nebývá zraněn a Dillinger má podporu veřejnosti. Je to charismatický a dobře vypadající gentleman, který je k civilistům vždy milý. Zásadně chce jen peníze banky, ne ty jejich.
Na Dillingerovu stopu je samotným J. Edgarem Hooverem nasazen federální agent Melvin Purvis (Christian Bale) s úkolem Dillingera zastavit jakýmikoli dostupnými prostředky. Dillinger byl několikrát chycen, ale vždy dokázal uniknout nebo jinak obelstít spravedlnost.

zdroj: novinky.cz

Johnny Depp zachrání krachujícího Nicolase Cage

1. prosince 2009 v 17:03 | Emi |  Články
Herec Nicolas Cage rád bezhlavě utrácí, ovšem nevydělává tolik, kolik vydává, takže se před pár týdny dostal na pokraj totálního finančního krachu. Zpráva šokovala jeho kolegu Johnnyho Deppa natolik, že mu nabídl pomoc a vlastní finance k záchraně majetku a vyrovnání dluhů s bankami.
"Johnny zavolal Nicolas a jednoduše mu řekl, aby se nebál, že by mu pomohl a vyřešil jeho problémy. Johnny má pocit, že Nicolasovi dluží za svou kariéru a chce mu to vrátit, pokud bude Nicolas souhlasit. Johnny nikdy nezapomněl na to, co pro něj Nicolas udělal," citoval britský Daily Express zdroj blízký Deppovi.

Před dvaceti roky byl Johnny ještě zcela neznámým hudebníkem, jenž se protloukal světem. Jednou ovšem zaujal právě Nicolase, který mu nabídl služby vlastního agenta. A Johnnymu se to vyplatilo, získal roli v Noční může z Elm Street, čímž jeho hollywoodská kariéra začala.